l

"Witajcie nam goście, witajcie nam mili
Bardzo się cieszymy, żeście tu przybyli
Dziś obchodzimy szczególny dzień
Urodziny marchewki w przedszkolu tym"

12 lipca 2010 roku tymi słowami powitała dzieci pani Regina Jędrkiewicz na urodzinach marchewki. Kolor pomarańczowy królował tego dnia. Dzieci przyszły do przedszkola w pomarańczowych ubrankach, a panie namalowały im marchewkowe tatuaże.

Świętowanie rozpoczęło się od rozmowy na temat marchewki, jej wartości odżywczych oraz sposobów jej przyrządzania. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat tego pysznego warzywa.

Kiedy już wszyscy wiedzieli co można zrobić z marchewki, Smyki przystąpiły do przyrządzania sałatki marchewkowej i soku marchewkowego. Własnoręcznie przyrządzone danie zawsze smakuje lepiej, więc dzieci ochoczo zabrały się do jedzenia i picia.

Następnie przedszkolaki miały okazję wziąć udział w zawodach: slalom z marchewką na talerzu, rozpoznawanie soku marchwiowego z zasłoniętymi oczami, rozpoznawanie marchewki po dotyku z zasłoniętymi oczami.

Na zakończenie obchodów dzieci ułożyły z elementów obrazek przedstawiający marchewkę i pokolorowały go. Urodziny marchewki były niezwykle udane!   
     
Językowe Przedszkole SMYKI s.c.
Katarzyna Nowicka & Agnieszka Borzęcka
© 2009 Created by Mario