avatar

Paulina Jankowiak

opiekun w grupie Zajączki

Posiadam 11– letnie doświadczenie w pracy z dziećmi w „Smykach”, od 3 lat pracuję jako opiekun dziecięcy w tutejszym żłobku. Ukończyłam szkolenie dla opiekunów w żłobku i klubie dziecięcym oraz kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. 

Dzięki  wieloletniej pracy w przedszkolu zdobyłam dodatkowe umiejętności dotyczące opieki na dziećmi. 

Moim  celem jest dalsze kształcenie się w tym kierunku poprzez udział w kursach i szkoleniach, które pozwolą mi pogłębić moją wiedzę w zakresie pracy z dziećmi. 

W pracy z małymi dziećmi podchodzę indywidualnie do każdego z nich, by każde z nich czuło się swobodnie i bezpiecznie. Wykorzystuje różne  jej formy i metody, ale zawsze dostosowane do wieku i umiejętności dzieci i takie, które pozwalają dzieciom wyrażać siebie. A są to między innymi : zajęcia rytmiczne, zajęcia plastyczne, zajęcia relaksacyjne, zabawy manipulacyjno-konstrukcyjne, zajęcia umuzykalniające. 

Widok rozwijających się dzieci , osiągających swoje małe sukcesy i uśmiech na ich twarzyczkach  jest największą nagrodą i to umacnia mnie w przekonaniu, że dobrze wykonuję swoją pracę. 

Prywatnie jestem szczęśliwą mężatką i spełnioną mamą dwóch wspaniałych córek:)

W wolnych chwilach lubię spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi oraz, gdy czas pozwala, podróżować, jeździć na wycieczki rowerowe.