avatar

Bogumiła Góra

wychowawca grupy Misie

Jestem magistrem pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na początku swojej drogi zawodowej pracowałam w świetlicy szkolnej, gdzie miałam kontakt z dziećmi w wieku przedszkolnym. Wtedy postanowiłam, że odbędę studia podyplomowe, które pozwolą mi na podjęcie pracy w przedszkolu i absolutnie nie żałuję tej decyzji!

Praca z dziećmi to codziennie nowe wyzwania i żaden dzień nie jest podobny do poprzedniego.

Wzrusza mnie szczerość i bezinteresowność dzieci. Zaskakują i bawią proste , bezpośrednie pytania, na które nie łatwo znaleźć dobrą odpowiedź. Dzieciństwo jest wyjątkowym okresem w życiu człowieka, dlatego cieszę się, że mogę z bliska mu się przyglądać.

Swoją pracę staram się wykonywać dokładnie i z odpowiednim zaangażowaniem – tak aby każdy dzień dziecka spędzony w przedszkolu przyniósł mu wiele radości, jak również wpłynął na jego wszechstronny rozwój.

Wraz z moimi przedszkolakami lubię aktywnie spędzać czas, najbardziej przy aktywności ruchowej, plastycznej oraz muzycznej.

Zajęcia staram się przygotowywać w sposób ciekawy dla dzieci uwzględniając ich zainteresowania, dlatego szukam coraz to nowszych metod i zastosowań w pracy z nimi.

Ponieważ ,,człowiek uczy się przez całe życie” – podjęłam wyzwanie i w zeszłym roku uzyskałam stopień nauczyciela mianowanego.

Prywatnie uwielbiam górskie wędrówki, najchętniej w Tatrach, gdzie mogę realizować swoją drugą pasję – fotografię.